захист персональних даних

Фахівці юстиції Сумщини провели для державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань області навчальний тренінг щодо захисту персональних даних громадян.

Слід зазначити, що інформація про персональні дані фізичної особи, яка міститься у Державному реєстрі актів цивільного стану (далі – Реєстр) з урахуванням положень частини третьої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та відповідно до пункту 4 Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державний реєстратор під час проведення відповідних державних реєстрацій обов’язково використовує відомості Реєстру шляхом безпосереднього доступу до нього.

Разом з тим, фахівцями були виявлені факти перегляду державними реєстраторами відомостей Реєстру, які не пов’язані з виконанням безпосередніх функцій. Такі дії є грубим порушенням прав громадян на нерозголошення персональних даних.

Водночас, проводячи систематичні роз’яснення законодавства та аналізуючи використання зазначеними реєстраторами Реєстру, спостерігається динаміка зменшення кількості випадків його недоцільного використання. Так, з 76 таких несанкційованих переглядів Реєстру у 2017-2018 роках цей показник знизився до 6 у 2019 році.

«Кожен реєстратор за порушення законодавства щодо захисту персональних даних несе не тільки адміністративну відповідальність (що передбачено статтею 188-39 КУпАП), а й кримінальну (передбачено статтею 182 Кримінального кодексу України)», - зазначила заступник начальника обласної юстиції з питань державної реєстрації Наталя Дуднікова.

Звертаємо увагу всіх державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на безумовне дотримання вимог Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та інших нормативно-правових актів.